Što možete očekivati na ovogodišnjoj Bučijadi?

Author: Matina Tenžera

  • Hrvatski

Bome svašta. Donosimo cjelovit program, a reći ćemo samo da ćete imati što vidjeti i okusiti!

17. Bučijada donosi vam štošta lijepo i ukusno – evo programa!

pumpkin bucijada

17. BUČIJADA U IVANIĆ-GRADU

IZLOŽBENO PRODAJNI SAJAM
SUBOTA i NEDJELJA od 9,00 do 18,00
– Tržnica Maznica i prostor oko tržnice, OPG i EPG
– Moslavačka ulica, proizvođači bučinog ulja
– Ulica kralja Tomislava, tradicijski proizvodi i zanati
– Sportski park Zelenjak- parkiralište, ostali proizvodi

GLAVNA POZORNICA-TRG V. NAZORA
petak 20,00 „DISCO LONJA“, glazba 70-ih i 80-ih
subota 11,00 OTVORENJE 17. BUČIJADE
Program: KUD-a Ogranak seljačke sloge, Plesna udruga Magi, Povijesna postrojba 10. satnija IG

  • 12,00 KONCERT PUHAČKI ORKESTAR POSAVAC
  • 13,30 SVIRKA „CAFFE BAND“
  • 15,00 SVIRKA „DOBRA VREMENA“
  • 19,00 KONCERT PETAR GRAŠO
  • 20,30 FIRESHOW, ispred pozornice
  • 21,00 KONCERT „VRIJEME LJUBAVI“

nedjelja

  • 10,30 DOLAZAK KUME 17. BUČIJADE, ANITE KAJTAZI ROTH
  • 11,00 KONCERT ŽENSKOG VOKALNOG SASTAVA “IVE”
  • 12,30 SVIRKA JELENA MESARIĆ I SAŠA TADIĆ
  • 14,00 SVIRKA „DODGER ARTFOOL & THE VIPERS“
  • 15,00 PODJELA PRIZNANJA
  • 15,30 SVIRKA „LIKA KOLORADO“
  • 18,00 KONCERT ĐANI STIPANIČEV I RENATA SABLJAK

PUČKO OTVORENO UČILIŠTE IVANIĆ-GRAD

  • petak 17,30 Otvorenje IZLOŽBE Muzeja IG„ 150 godina Ivanić-Grada „
    Izložbeni prostor POU
  • 20,00 KINO predstava „Za smrt nema vremena“, kino dvorana
  • subota 17,00 ANIMIRANI FILM “Bigfood“, kino dvorana
  • nedjelja 16,00 KINO predstava „Za smrt nema vremena“, kino dvorana
  • subota i nedjelja 10,00-18,00 IZLOŽBA Muzeja IG „150 godina Ivanić-Grada„

MUZEJ IVANIĆ-GRAD

subota i nedjelja
10,00 – 18,00 IZLOŽBA „Kultura i povijest Ivanić-Grada“,
11,00 – 16,00 Kreativne RADIONICE keramike Sandre Mihaljević

TRG V. NAZORA

petak 18,00 Otvorenje ŠKRLET CORNERA “ŠkrCo“, Kućica Craft piva od buče, bućnice, kremšnite od buče i ostale gastro-eno ponude
18,00 SVIRKA, Tamburaški sastav „TEKUĆA PITANJA“

subota i nedjelja

9,00-24,00 ŠKRLET CORNER “ŠkrCo”,Craft pivo od buče, kremšnite od buče, bučnica i ostala gastro-eno ponuda
subota 16,00 SVIRKA, Tamburaški sastav „FILIGRANI“

nedjelja 16,30 SVIRKA, Tamburaški sastav „STANDARD“

CENTAR ZA POSJETITELJE/SUVENIRNICA

subota i nedjelja 9,00-18,00, uz tržnicu Maznica

subota i nedjelja TURISTIČKE ŠETNJE, polazak od Centra za posjetitelje uz tržnicu

12,00 INTERAKTIVNA ŠETNJA Crno zlato Moslavine
13,00 U ŠETNJI s Gjurom S. Deželićem, znamenitim građaninom Ivanića
15,00 IVANIĆ TVRĐA-vojna povjesnica, PPIG 10. satnija Ivanić

PREZENTACIJSKI CENTAR BUČINOG ULJA

subota i nedjelja 9,00-18,00, uz tržnicu Maznica
subota 11,30 OTVORENJE Prezentacijskog centra bučinog ulja

PARK HRVATSKIH BRANITELJA

Dekoracije od buča i Buča selo
subota i nedjelja 11,00–16,00 RAZGLED CRKVE SV. PETRA
subota 13,00 ULIČNI SVIRAČI Glazbeni odjel OŠ S. Basaričeka
subota 15,00 SVIRKA JELENA MESARIĆ i SAŠA TADIĆ

nedjelja 15,00 SVIRKA „CAFFE BAND“

PROŠETAVANJE domaćih KUD-ova gradom

subota 10,00 KUD Ogranak seljačke sloge Posavski Bregi
14,00 FA Insula Ivanić i KUD Posavac Dubrovčak/Topolje

nedjelja 10,00 KUD Đuro Kundek Caginec
14,00 KUD Ivanić

VATROGASNI DOM DVD Ivanić-Grad

subota i nedjelja 10,00 – 18,00 8. IZLOŽBA GLJIVA
subota i nedjelja 10,00 – 18,00 3. IZLOŽBA MALIH ŽIVOTINJA
subota i nedjelja 11,00 – 16,00 VOŽNJA BUČA KOČIJOM do SP Zelenjak

7.FESTIVAL IGRAČAKA od 10.00 do 18.00 sati

Sportski park Zelenjak, SB Naftalan

SUBOTA 02.10.2021.

PROGRAM DOGAĐANJA – SUHI BAZEN (pozornica)

  • 10.30 PRVI PLJESAK, glazbeno natjecanje za djecu
  • 12.00 OTVORENJE FESTIVALA IGRAČAKA 2021.
    mimohod OLOVNIH VOJNIKA, predstavljanje ŽET tramvaja, predstavljanje
    Tvrđe Ivanich, riječ dvije pa brzo na igranje
  • 12.30 KONCERT DJEČJIH ZBOROVA Kikići i Genijalci
  • 13.00 FORA PRIČA – MATOVILKA, interaktivno pripovijedanje priča
  • 14.00 KOCKASTA ŽERAVICA, nagradna igra za roditelje
  • 14.30 PRVI PLJESAK i KONCERT KIM VERSON, proglašenje pobjednika
  • 16.00 OD UNUKA DO DJEDA OBITELJSKA ABECEDA – predstava za djecu
  • 18.00 FESTIVALSKA VATRA – vatra, malo glazbe i druženje u Tvrđi Ivanich

FESTIVALSKA NATJECANJA – posvuda na Zelenjaku

  • 11.30 ALKA NA TATINIM LEĐIMA – prva trka
  • 12.00 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – natjecanje u gađanju lukom i strijelom
  • 12.30 GEM, SET, MEČ – natjecanje u badmintonu
  • 13.00 TKO LETI VRIJEDI…“ (natjecanje avio modela izrađenih na radionicama)
  • 13.30 GEM, SET, MEČ – natjecanje u stolnom tenisu
  • 14.00 TRI KORNERA PENAL – natjecanje u izvođenju penala
  • 14.30 KUGLOM OKO SVIJETA – natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
  • 15.00 POLUPANI LONČIĆ – natjecanje u gađanju limenki, PPIG
  • 15.30 ALKA NA TATINIM LEĐIMA – druga trka
  • 16.00 DIVLJE PATKE NA PITOMOJ LONJI – utrka patkica za kadu rijekom Lonjom
  • 16.30 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – drugi turnir, natjecanje u gađanju samostrelom
  • 17.00 TKO LETI VRIJEDI …“ (natjecanje avio modela izrađenih na radionicama)

IGRAONICE I RADIONICE TIJEKOM CIJELOG FESTIVALA

– Zabavni park „NAPUHANCI“, RENT A DEKICA – piknik zona u Tvrđi Ivanich, badminton, stolni tenis, odbojka, pikulanje, penali…
– VATROGASNA OLIMPIJADA, poligoni, natjecanja, VP Ivanić-Grad
– MALI DIZAJNERI – kreativna likovna radionica, Tvornica smijeha
– BRICK by BRICK radionica i igraonica
– BURZA IGRAČAKA – Ivakop
– MALI ELEKTRONIČARI – radionica izrade svjetlećih bedževa – ZTK Ivanić-Grad

NEDJELJA 03.10.2021.
PROGRAM DOGAĐANJA – SUHI BAZEN (pozornica)

  • 10.00 MAĐIONIČAR JAPA – predstava za djecu
  • 11.00 AVIJONKO SE ŽENI – predstava za djecu u organizaciji POU Ivanić-Grad
  • 12.00 DISCO ZA DJECU
  • 13.00 U DURU I MOLU ZA VRTIĆ I ŠKOLU – kazališna predstava za djecu
  • 14.00 KOCKASTA ŽERAVICA – nagradna igra za roditelje
  • 14.30 FORA PRIČA – CRVENKAPICA – interaktivno pripovjedanje priča
  • 15.30 MAĐIONIČAR JAPA – predstava za djecu

FESTIVALSKA NATJECANJA – posvuda na Zelenjaku

  • 11.30 ALKA NA TATINIM LEĐIMA – prva trka
  • 12.00 POLUPANI LONČIĆ – natjecanje u gađanju limenki, PPIG
  • 12.30 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – natjecanje u gađanju lukom i strijelom
  • 13.00 GEM, SET, MEČ – natjecanje u badmintonu
  • 13.30 KUGLOM OKO SVIJETA – natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
  • 14.00 GEM, SET, MEČ – natjecanje u stolnom tenisu
  • 14.30 TRI KORNERA PENAL – natjecanje u izvođenju penala
  • 15.00 POLUPANI LONČIĆ – natjecanje u gađanju limenki, PPIG
  • 15.30 KUGLOM OKO SVIJETA – natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
  • 16.00 ALKA NA TATINIM LEĐIMA – druga trka
  • 16.30 DIVLJE PATKE NA PITOMOJ LONJI – utrka patkica za kadu rijekom Lonjom
  • 17.00 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – drugi turnir, natjecanje u gađanju samostrelom

IGRAONICE I RADIONICE TIJEKOM CIJELOG FESTIVALA

– RADIONICA IZRADE AVIO MODELA – ZTK Ivanić-Grad, Aero klub Ivanić-Grad
– FACE PAINTING – Tvornica smijeha
– LIKOVNA RADIONICA „Oslikavanje eko torbica“ – Udruga Tetragon
– KARATE KLUB Ivanić-Grad
– GEM, SET, MEČ, – odbojka, stolni tenis, badminton
– INDIJANSKO SELO
– KOCKAONICA – radionica i igraonica kockicama

bucijada pumpkin

OSTALI SADRŽAJI

subota 9,00 – 15,00 7. SUSRET PLANINARA – planinarska kuća Grabersko Brdo
subota i nedjelja 10,00 – 20,00 Bučko grad i dječje igraonice na Izletištu Petek

Centar za postavke privatnosti

Google Analytics

Ne želim praćenje mojih aktivnosti na stranici.
Isključite kako bi onemogućili GA kolačiće.
Ukoliko ste dali pristanak na Demografsko i interesno praćenje korištenja stranice ovaj kolačić će vam biti serviran.

_ga

Advertising

Analytics

Other