Događaj počinje za

Archived: Gledalište Kinokluba Zagreb

clock icon

19.05.2022 / 15:00 - 21.05.2022 / 21:00

Informacije

  • Hrvatski

Gledalište, godišnji festival filmova članova Kinokluba Zagreb, održat će se od 19. do 21. svibnja u kinu Kinoteka.

Kinoklub Zagreb, najstariji kinoklub u Hrvatskoj i najplodnija hrvatska filmska producentska kuća kratkih filmova, na 15. po redu Gledalištu, od 19. do 21. svibnja u kinu Kinoteka predstavit će svoju godišnju filmsku produkciju.
Na Gledalištu će se prikazati svi filmovi članova KKZ-a snimljeni u protekloj godini. Kinoklubaški autori i ove godine nude bogatu i raznovrsnu kolekciju amaterskih filmova svih žanrova. Gledalište će početi svečanim otvaranjem i natjecateljskom projekcijom u četvrtak, 19. svibnja u 19 sati. Filmovi će se prikazivati u devet natjecateljskih projekcija u sljedećem rasporedu:

  • četvrtak, 19. svibnja – 17h, 19h (otvaranje), 21h
  • petak, 20. svibnja – 15h, 17h, 19h
    subota, 21. svibnja – 15h, 17h, 19h, 21h (projekcija nagrađenih filmova i zatvaranje)

Tročlani veliki žiri dodijelit će Nagradu ‘Maksimilijan Paspa’ za najbolji amaterski film u 2021. godini. Članovi žirija bit će David Gašo, Igor Jelinović i Mateja Zidarić.

Članice žirija kritike su Nora Čulić Matošić, Tajana Kosor i Marija Krstanović, a one će dodijeliti nagradu kritike.

U popratnom programu održat će se dvije radionice: Kritičarski inkubator, intenzivna radionica kritike tijekom Gledališta, koju će voditi Višnja Vukašinović Pentić, te radionica distribucije Put kratkog filma uz vodstvo Mateja Merlića.

RASPORED PROJEKCIJA

četvrtak, 19. svibnja

  • 17h – ironija u krvi 87’
    Pauza za kavu, David Ivić, igrani, 8:06
    Lutajući oceanom, Toma Zidić, dokumentarni, 77
    Sudbina, Emma Matijević, eksperimentalni, 1:22
  • 19h- (otvaranje) na crvenoj crti 60’
    Pokušaj Lj, Izidor Bistrović, eksperimentalni, 7:00
    Sam’ se sekiramo, Nikola Kašić, dokumentarni, eksperimentalni, 2:21
    Što je sve ovo?, Petar Mesić, Lili Pešušić, Anastazija Vidov, Dora Vrkić, eksperimentalni 10
    Promjena je Puž…. , Petra Vuraić, igrani, 4:45
    move_on, Daniela Skandul, dokumentarni, eksperimentalni, 4:47
    Gdje su nestala ljubavna pisma, Lucija Mihić, eksperimentalni, 4:37
    You got package, Tomislav Brodar, videospot, 1:49
    Stiže voz, Tina Grgić, eksperimentalni, 1:39
    Čega se želim sjećati, Sonja Mikulec, 5:15, eksperimentalni, dokumentarni
    Bossa Nova, Elizabeta Kovačić, eksperimentalni, 2:12
    Turčini, Tibor Đurđev, dokumentarni, 9:31
    Refleksija, Valerija Djanješić, eksperimentalni, 2:47
    Život je kompleksan (ima svoj realan i imaginaran dio), Maja Dumbović, dokumentarni, 4:36
  • 21h – prašina se diže, ponovo 69’
    Mjesta koja ne postoje, Josipa Henizelman, eksperimentalni, 7:57‘
    Karlovo oslobođenje, Karlo Papišta, Duška Boban, eksperimentalni, 3:37
    Exodia, Bartol Babić Vukmir, eksperimentalni, 2:10
    Pandemija smijeha, Marin Mandir, igrani, 38:10
    Promjena, Tea Matijević, igrani, 2:04
    Nedostajanje, Marko Šantek, igrani, 3:16
    Prije i poslije, Tomislav Šoban, eksperimentalni, 8:30
    Čuvar planova, Želimir Dragović, eksperimentalni, 3:00

petak, 20. svibnja –

  • 15h – srcem se gleda 76’
    Grički top, Iva Plavšić, eksperimentalni, 12:52
    Što ja to zapravo imam?, Lucija Lora Milković, eksperimentalni. 1:45
    Čik pogodi, Morana Franov, igrani, 5:53
    Putevi i odredišta, Renata Kubelka, dokumentarni, 2
    see ? nema, Bartol Babić Vukmir, eksperimentalni, 4:25
    Okvir, Milica Mimić, eksperimentalni, 4:44′
    Spektar boja: radionica montaže, Andrija Blažević, Adam Cvrk, Filip Čukelj, Emanuel Gjergji, Borna Peršić, Anđela Vira Hrstić, Rino Vučak, animirani, 6:07
    Spektar boja: making of, Dražen Žerjav, dokumentarni, 12:33
    Zenit, Mateja Posedi, eksperimentalni, 11:24
    U šatoru. Josipa Vidov, eksperimentalni, 9:28
    Djetinjaste sobe, Dijana Fuchs, eksperimentalni, 1:22
    Sveta Stošija, Anastazija Vidov, Dora Vrkić i Lucija Lora Milković, eksperimentalni, 3:20′
  • 17h – stvari koje nestaju 75’
    Prije mraka, Mare Šuljak, eksperimentalni, 7:15
    Sakupljači, Mia Martinović, dokumentarni, eksperimentalni, 9:39
    space / memory, Betty Stojnić, eksperimentalni, 11:08
    – – -, Bartol Babić Vukmir, igrani, dokumentarni, eksperimentalni, 10:00
    Đe mu je kuća?, Martina Lončar, eksperimentalni, 7:30′
    Outbreak, Ana Krmek i Mladen Majstorović, videospot, 3:23
    Napušteno, Divja Matijašević, eksperimentalni, 4:55′
    Nebula, Tereza Klečina, eksperimentalni, 2:41
    The Ice Cream Timeline, Mateo Kos, igrani, 5:49
    SAN, Aron Đerđ, igrani, eksperimentalni, naratorni, 4:06
    Null Cone, Vladislav Knežević, eksperimentalni, 9:00
  • 19h – možda se vidimo u šumi 79’
    Principles, Luka Matić, eksperimentalni, 8:17
    Mjesto susreta, Antun Balog, dokumentarni, eksperimentalni, 17:22
    Teaser za film KOZMIČKA EKIPA | Tajanstveni Sanduk, Matej Žitković, igrani, 4
    Sve je dobro, Ružica Anja Tadić, igrani, 15
    Vjetrenjače tvojih misli, Slavko Remenarić, eksperimentalni, 4:08
    Dragi Filipe, Filip Zadro, eksperimentalni, 07:20
    Vau mijau, Iva Plavšić, videospot, 2:22
    Bijeli dan, Višnja Pentić Vukašinović, igrani, 13:58
    Marginalije, Jasna Safić, eksperimentalni, 8

subota, 21. svibnja

  • 15h – na rubu svemira 89’
    Spomenici, Sara Nekić, eksperimentalni, 5
    12 dana, Paula Skelin, dokumentarni, eksperimentalni, 13
    Freakvencija, Irena Čurik, dokumentarni, eksperimentalni, 1:11:05
  • 17h – uglavnom sam ljut 73’
    there’s wholeness here!, Bartol Babić Vukmir, eksperimentalni, 5:26
    Wheelie א, Kritan Matijašević, dokumentarni, 4
    Ono što ostaje., Mirel Huskić, dokumentarni, 21:33
    Šećer, Melita Kovačević, eksperimentalni, 5:02
    1 Billion Rising Croatia 2022, Danijela Stanojević, dokumentarni, 15:11
    Lažni osmijeh, Lili Pešušić, igrani, 5:38′
    Temelji, Mihaela Šatvar, igrani, 8:04
    Recepti od doma, Zoran Stojkovski, film esej, 8
  • 19h – vamo-tamo… i jen dva tri 76’
    Filmski pozdrav, Petar Mesić, Lili Pešušić, Sara Nekić, Milica Mimić, Anastazija Vidov, Dora Vrkić, Lucija Lora Milković, dokumentarni, 5
    Umjetnik, Marta Odrljin, dokumentarni, 8:55
    Ispod, Neven Dužanec, eksperimentalni, 8:57
    Stiže voz u stanicu (Desetljeće odgađanja), Ena Makić, dokumentarni, eksperimentalni 2:32
    Poderane najlonke, Martina Lončar, eksperimentalni, 8:32
    Gost, Gabriel Đorđević, eksperimentalni, found footage, 10:43
    Ptice su gladne, Nina Matusina, eksperimentalni, 10:59
    Ciklus, Juraj Matej Ćurdo, eksperimentalni, 8:30
    Roze priče, Mare Šuljak i Ivana Ognjanovac, Animirani, 9:54

21h – projekcija nagrađenih filmova (zatvaranje)

Objavio

imgPlaceholder

Kino Kinoteka

Tel: 01 6384 483

E-mail: kinoteka@centarcesarec.hr